آشنایی با کمپانی دل

آشنایی با کمپانی Dell

نویسنده: برندها

کمپانی Dell یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین تولید کننده‌گان کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ است که بیشتر به قابل سفارش بودن محصولاتش معروف است. امروزه این کمپانی فعالیت‌های خود را گسترش داده و وارد حوزه اسمارت‌فون نیز شده است. تبلت‌های دل نیز از محصولات محبوب این حوزه به شمار می‌روند. در ادامه شما را با مطلبی از ویکی‌پدیا با این کمپانی آشنا می‌کنیم.

دِل، (به انگلیسی: Dell) یک شرکت سازنده رایانه آمریکایی می‌باشد، که دفتر اصلی آن در شمال شهر آستین، تگزاس قرار دارد. در سال 2009 مجله فرچون شرکت دل را، در رتبه سی و سوم از بزرگترین شرکت‌های دنیا، در لیست فرچون 500 قرار داد.

در سال 2010 دل، پس از دو شرکت اچ‌پی و ایسر، سومین شرکت بزرگ فروش رایانه شخصی، در دنیا اعلام شد.

این شرکت رایانه‌های شخصی و محصولات دیگر وابسته به این نوع رایانه‌ها را، توسعه می‌دهد، ساخته و به فروش می‌رساند. دفتر اصلی «دل» در راند راک، (حومهٔ آستین) تگزاس می‌باشد و بیش از 88,000 کارمند، در سرتاسر جهان دارد.

لپ‌تاپ‌های دل در ایران نیز به دلیل قیمت مناسبی که دارند جزء برندهای پر فروش این حوزه محسوب می‌شوند.

شرکت دل

شرکت دل، یکی از موفق‌ترین شرکت‌های موجود در زمینه تجارت الکترونیکی است. بدین منظور شایسته است، در این بخش به بررسی وضعیت شرکت فوق در زمینه تجارت الکترونیکی پرداخته و از این رهگذر از تجارب موجود استفاده کرد.

دل، یکی از صدها شرکتی است، که کامپیوترهای شخصی تولیدی خود را در اختیار مشتریان حقیقی و یا حقوقی قرار می‌دهد. فعالیت اقتصادی دل با درج آگهی در پشت جلد مجلات کامپیوتری و فروش کامپیوتر از طریق تلفن، آغاز گردید. امروزه حضور شرکت دل در عرصه تجارت الکترونیکی به سرعت متداول و عمومی شده است. شرکت فوق، قادر به ارائه کالاهای بیشماری از طریق وب شده است. بر اساس آمارهای موجود، فروش روزانه دل، چهارده میلیون دلار بوده و تقریبأ ۲۵ درصد فروش این شرکت از طریق وب انجام می‌گیرد.

مدل کسب و کار دل

شرکت دل قبل از استفاده از تجارت الکترونیکی، اکثر سفارش‌های خود را از طریق تلفن اخذ و با استفاده از پست آنها را برای خریداران خود، ارسال می‌کرد. با توجه به فروش ۲۵ درصدی شرکت فوق از طریق وب می‌توان به جایگاه و اهمیت موضوع تجارت الکترونیکی بیش از گذشته واقف گردید. در این راستا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در صورتیکه شرکت دل توانسته باشد، میزان فروش از طریق تلفن را ۲۵ درصد کاهش و ۲۵ درصد به میزان فروش خود از طریق وب بیفزاید، دلیل روشن و قاطعی برای وجود مزایای تجارت الکترونیکی وجود ندارد؟ دل صرفاأ کامپیوتر عرضه می‌نماید. در صورتیکه مدیریت فروش از طریق وب هزینه‌های کمتری را به یک سازمان تحمیل نماید و یا افرادیکه از طریق وب کالای خود را خریداری می‌نمایند، اقدام به خرید تجهیزات کمکی دیگری نمایند و یا اگر هزینه‌های عملیات فروش از طریق وب به مراتب کمترشده و یا اگر ارائه کالا بر روی وب باعث افزایش خریداران و حجم عملیات فروش گردد، استفاده از تجارت الکترونیکی برای شرکت Dell مقرون بصرفه و توام با افزایش بهره‌وری بوده است.

در صورتیکه شرکت دل در فرایند فروش کالا از طریق وب، فروش سنتی و مبتنی بر تلفن خود را از دست ندهد، چه اتفاقی می‌افتد؟ این موضوع می‌تواند صحت داشته باشد، این موضوع به تمایل عده‌ای برای خرید کالا از طریق وب بستگی خواهد داشت. گرایش به سمت خرید از طریق اینترنت بصورت یک نیاز مطرح شده است و از این بابت نگرانی چندانی وجود نخواهد داشت.

در رابطه با فروش عقیده‌ای وجود دارد که: زمانیکه یک مشتری کار خود را با یک فروشنده آغاز می‌نماید، نگهداری آن مشتری برای فروشنده به مراتب راحت‌تر از جذب مشتریان جدید است؛ بنابراین در صورتیکه تصمیم به ایجاد یک وب سایت زودتر اتحاذ گردد، نسبت به سایر فروشندگان که بعدا تصمیم فوق را اتخاذ خواهند کرد، پیشقدم خواهید بود. شرکت Dell سایت خود را خیلی زود طراحی و پیاده‌سازی نموده و از این طریق از سایر رقبای خود پیشی گرفته است.

نظر خود را به اشتراک بگذارید