ویژگی‌های به روز رسانی اندروید آبنبات چوبی 5.1

آپدیت اندروید آبنبات چوبی 5.1 و ویژگی‌های جدید آن

نویسنده: معرفی نرم افزار

اندروید آبنبات چوبی از زمانی که معرفی شده است، تنها روی تعداد انگشت شماری از گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی قابل به روز رسانی است. در حال حاضر این نسخه برای بعضی از دستگاه‌های اندرویدی ارایه شده است. اما سوال اینجاست که چه امکانات جدیدی به این نسخه از اندروید اضافه شده است؟ آیا امکاناتی که در نسخه‌های قبلی ارایه شده با آنچه که در این نسخه وجود دارد، تفاوت چشمگیری دارد؟ برای اطلاع از امکانات اندروید نسخه 5.1 و اطلاع از این که در حال حاضر این نسخه برای کدام دستگاه‌ها ارایه خواهد شد، کافی است با دیجی نقد در ادامه این مطلب همراه باشید.

وقفه‌ها، الویت‌ها

یکی از کوچک‌ترین ولی ضروری‌ترین تغییراتی که در اندروید 5.1 اعمال شده، مربوط به اولویت‌ها می‌باشد. با تغییرات اعمال شده اکنون شما می‌توانید در تنظیمات مربوط به وقفه‌ها، زنگ آلارم‌تان را به گونه‌ای تنظیم کنید که این تغییرات تا زنگ بعدی حفظ شود. این تنظیمات از آلارم‌های اشتباه در طول شب یا تا پایان زمان تنظیم شده توسط شما، جلوگیری می‌کند.

ویژگی‌های به روز رسانی اندروید آبنبات چوبی 5.1

پین گذاری صفحه

اگر از این امکان استفاده نمی‌کنید، اکنون زمان آن رسیده تا در صفحه نمایش تلفن خود، این امکان را تنطیم و استفاده نمایید. پین گذاری یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌تواند به شما کمک کند تا گوشی خود را را در زمان‌هایی که توسط شخص دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد، امن نگه دارید.

ویژگی‌های به روز رسانی اندروید آبنبات چوبی 5.1

با پین گذاری صفحه، تلفن شما قفل می‌شود و کسی قادر به خروج از برنامه‌ها بدون اجازه شما نخواهد بود. این به این معنی است هیچ فردی قادر به جاسوسی در تلفن شما نخواهد بود. راه اندازی این امکان بسیار راحت و ساده می‌باشد.

امنیت

ویژگی جدید ارایه شده برای قفل تلفن در اندروید 5.1 به شما کمک می‌کند تا به امنیت گوشیتان حتی اگر دزدیده شود هم اطمینان داشته باشید. این ویژگی به اینگونه است که اگر شما “Device protection” را بر روی گوشی‌تان فعال کرده باشید، در صورتی که بدون داشتن اکانت گوگل شما ریست فکتوری شود، گوشی دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

این ویژگی در صورتی که دستگاه شما واجد شرایط برای این ویژگی باشد، به صورت اتوماتیک فعال خواهد شد. یکی از این شرایط با قفل کردن صفحه نمایش با یکی از امکانات پترن، پین یا پسورد فراهم می‌شود و گوشی به صورت اتوماتیک به اکانت گوگل وصل می‌شود و “Device protection” به صورت اتوماتیک فعال می‌شود.

چگونه بفمیم که “Device protection” در گوشی ما فعال است یا نه؟ تنها راهی که می‌توانیم بفهمیم این ویژگی فعال می‌باشد، این است که قفل مربوط به صفحه نمایش را غیر فعال نماییم. با غیر فعال کردن آن پیغام “Device protection feature will no longer work” را مشاهده خواهیم کرد که این نشان می‌دهد Device Protection بر روی گوشیمان فعال شده است.

ویژگی‌های به روز رسانی اندروید آبنبات چوبی 5.1

بهبود منوی Quick-Setting

انیمیشن‌های موجود در منوی Quick-Setting کلا بهبود یافته و کاربردی‌تر شده است. انتخاب شبکه در Wi-Fi و Bluetooth نسبت به قبل آسان‌تر شده و شما می‌توانید تنها با استفاده از این منو، شبکه مورد نظر را انتخاب و به آن متصل شوید.

ویژگی‌های به روز رسانی اندروید آبنبات چوبی 5.1

تماس‌های صوتی با کیفیت بهتر و پشتیبانی از دو سیم کارت

اگرچه کیفیت صدای HD چیزی است که به خود گوشی بستگی دارد، ولی درحال حاضر داشتن مکالمه صوتی با کیفیت بهتر به طور مستقیم در کدهای اندروید 5.1 در نظر گرفته شده است. فراهم شدن این ویژگی، به این معنی است که همه افراد مکالماتی با کیفیت بالا خواهند داشت.

امکانات دیگر اضافه شده در اندروید 5.1 باعث شده‌اند تا:

  1. گوشی‌ها پشتیبانی بهتری از دو سیم کارت داشته باشند.
  2. APIهای جدیدی در SDK ارایه شده برای اندروید 5.1 فراهم شده است.
  3. مدیریت Notificationها بهبود یافته.
  4. ارتباطات مربوط به وای‌فای در اندروید 5.1 هوشمندانه‌تر شده و این باعث شده تا در این نسخه از اندروید به صورت هوشمندانه تشخیص داده شود که کدام اکسس پوینت، دسترسی لازم را برای وصل شدن را دارد.

در اینجا لازم به ذکر است که جزییات دقیقی در مورد زمان‌بندی ارایه این به روزرسانی وجود ندارد. ولی شما می‌توانید با استفاده از روال موجود برای به روز رسانی، از قسمت مربوط به Software Update، تست کنید که این آپدیت برای گوشی شما ارایه شده است یا نه!

اندروید آبنبات چوبی بر روی سامسونگ گلکسی اس 5

اگر شما در حال حاضر از برندهایی مانند موتورلا، نکسوس یا دستگاه‌های ارایه شده توسط گوگل استفاده می‌کنید، قطع به یقین از اولین کسانی خواهید بود که این بروزرسانی را دریافت و از آن استفاده خواهید کرد.

از اولین دستگاه‌هایی که این به روزرسانی برای آنها ارایه خواهد شد، می‌توان به Nexus 4,5,6,7 اشاره کرد. در بالاترین قسمت این لیست برای دریافت این بروزرسانی، Nexus 9 قرار دارد که انتظار می‌رود اولین دستگاهی باشد که این بروزرسانی را دریافت خواهد کرد. علاوه بر این، تعدادی از گوشی‌های شرکت موتورولا از جمله Moto X 2014 ،Moto G 2014 و همچنین گوشی جدید این برند یعنی Moto E 2015 این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید