هک شدن

آیفون های جیل بریک شده هدف نرم افزارهای مخرب شدند

نویسنده: اخبار

موج جدیدی از نرم افزارهای مخرب iOS که به گوشی‌های جیل بریک شده حمله می‌کنند به راه افتاده و در پی آن اعتبار 225,000 کاربر که از اپل آی دی استفاده می‌کنند به سرقت رفته است. همچنین این اعتبارها خرج خرید اپلیکیشن‌هایی شده‌اند که صد در صد فیک و جعلی بودند. در برخی گزارش‌ها، حتی کاربران عادی قادر به آنلاک کردن گوشی‌شان نیستند. البته این گروه طبیعتا بر عکس کاربرانی که گوشی‌شان را جیل بریک کرده‌اند، می‌توانند شکایت کرده و قرامتشان را بگیرند. این نرم افزار مخرب که “KeyRaider” نام دارد، در بسیاری از گوشی‌های جیل بریک شده در سرتاسر دنیا پیدا شده است.

با جیل بریک کردن (Jailbreaking) یک گوشی آیفون، شما می‌توانید از تمام امکانات گوشی که سیستم عامل iOS به شما اجازه دسترسی نمی‌دهد استفاده کنید. اما متاسفانه با این عمل، به راحتی اپل آی‌دی و رمز آن می‌تواند توسط نرم افزارهای مخرب دزدیده شود. همچنین به هکرها این اجازه را می‌دهد که به شناسه‌های گوشی آیفون، گواهی‌های امنیتی و کلیدهای گوشی دسترسی پیدا کنند. البته گفتنی است که از مزایای جیل بریک کردن آیفون، استفاده و نصب رایگان تمامی اپلیکیشن‌های موجود در App Store می‌باشد که شاید اصلی‌ترین دلیل اغواگر این عمل باشد.

با استفاده از اعتبار دزدیده شده گوشی‌های جیل بریک شده، افرادی که از این نرم افزارهای مخرب استفاده می‌کنند، سایر کاربران آیفون را جعل هویت کرده و زنجیره‌ای از خرید اپلیکیشن‌های App Store را راه بیندازند. خوشبختانه از قرار معلوم، کمپانی اپل بسته نرم افزاری را عرضه خواهد کرد که توانایی‌ها و دسترسی‌های نرم افزار KeyRaider را از بین برده و پایانی بر خسارت‌های اینچنینی را رقم بزند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید