شبیه ساز اندروید 5.0 آبنبات چوبی

نحوه اجرای اندروید آبنبات چوبی بر روی کامپیوتر

نویسنده: معرفی نرم افزار

آیا شما نیز مشتاقانه منتظر هستید که اندروید آبنبات چوبی برای گوشی یا تبلت‌تان عرضه شود؟ یا جزو آن دسته‌ از افرادی هستید که با وجود داشتن اندروید 5 بر روی تبلت و گوشیتان، از استفاده از آن بر روی صفحه نمایشی کوچک لذت کافی را نمی‌برید؟ اگر شما در یکی از دو حالت بالا قرار دارید، می‌توانید با نصب شبیه ساز اندروید آبنبات چوبی، این نسخه از اندروید را بر روی کامپیوترتان اجرا نمایید.

شاید شما قبلا تجربه استفاده از اپلیکیشن‌های شبیه‌ساز اندروید همچون Bluestack را داشته‌اید، ولی در اینجا ما می‌خواهیم اندروید آبنبات چوبی را با روشی متفاوت برایتان شبیه‌سازی نماییم. پس در ادامه برای اینکه اندروید آبنبات چوبی را بر روی کامپیوترتان شبیه سازی نمایید، با دیجی نقد همراه شوید.

مرحله اول: نصب Android SDK

 • نسخه قابل اجرا از Android SDK را برای کامپیوتر خود دانلود و نصب نمایید (برای نصب این نرم افزار نیاز است که java Developement Kit نیز بر روی کامپیوترتان نصب باشد).
 • بعد از نصب Android SDK از مسیر نصب آن، SDK Manager را باز کنید. در قسمت tools تیک مربوط به android sdk platform-tools و android 5.0.1 را بزنید و سپس بر روی دکمه install packages کلیک کنید تا این دو پکیج که برای اجرای اندروید 5.0.1 با آنها نیاز دارید، بر روی کامپیوترتان دانلود و نصب شود.

شبیه ساز اندروید 5.0 آبنبات چوبی

مرحله دوم: ایجاد شبیه‌ساز اندروید آبنبات چوبی

 • بعد از نصب پکیج‌های انتخابی در مرحله اول در این مرحله شما بایستی از مسیری که Android SDK را نصب کرده اید نرم افزار AVD Manager را اجرا نمایید.
 • در نرم افزار AVD Manager بر روی دکمه Create کلیک نموده و تنظیمات لازم برای اجرای اندروید 5 را انجام دهید:
 • ADV Name: در این قسمت نامی برای شبیه‌ساز خود وارد کنید.
 • Device: یکی از دستگاه‌های ارائه شده توسط گوگل را که می خواهید برایتان شبیه‌سازی شود را انتخاب کنید. در اینجا پیشنهاد ما برای شما Nexus5 می باشد.
 • Target: در این قسمت شما بایستی نسخه مربوط به اندروید را که می‌خواهید بر روی شبیه‌ساز داشته باشید را انتخاب نمایید. این گزینه بستگی به این دارد که شما وقتی از این شبیه‌ساز استفاده می کنید، چه نسخه‌ای از اندروید آبنبات چوبی عرضه شده باشد. در حال حاضر که شما این مقاله را می خوانید اندروید 5.1.1 عرضه شده است. ولی ما در این شبیه‌ساز از اندروید 5.0.1 استفاده خواهیم کرد.
 • CPU: نوع پردازنده مجازی را “ARM” انتخاب کنید.
 • Skin: در این قسمت گزینه “skin with dynamic hardware controls” را انتخاب کنید.
 • RAM: مقدار رمی که برای شبیه ساز انتخاب می کنید، بستگی به مقدار رم کامپیوترتان دارد. در این شبیه‌سازی مقدار 1 گیگ را برای استفاده از شبیه ساز توصیه می کنیم.
  1. بقیه تنظیمات را تغییر ندهید تا به صورت پیش فرض بمانند و روی OK کلیک کنید.
 • اکنون شما موفق شدید که شبیه‌ساز اندروید آبنبات چوبی را به AVD Manager اضافه کنید.

شبیه ساز اندروید 5.0 آبنبات چوبی

برای اجرای اندروید 5.0.1، شبیه سازی که ایجاد کرده‌اید را انتخاب و بر روی دکمه استارت کلیک کنید. سپس بر روی دکمه Launch کلیک نمایید تا اندرویدتان اجرا شود. ممکن است اولین راه اندازی مقداری زمانبر باشد و این زمانبر بودن به این دلیل است که در اولین راه اندازی، اندروید آبنبات چوبی بر روی شبیه ساز نصب می‌شود. برای اینکه شما اندروید آبنبات چوبی را در اندازه دلخواهتان بر روی صفحه نمایش کامپیوترتان داشته باشید کافی است قبل از کلیک بر روی دکمه Launch در قسمت Launch option گزینه مربوط به “Scale to display real size” انتخاب نموده و آن را در اندازه دلخواه تان تنظیم کنید.

شبیه ساز اندروید 5.0 آبنبات چوبی

تبریک، در اینجا شما اولین شبیه ساز خود را با اندروید 5 نصب کردید. اکنون می‌توانید هر دستگاهی اندرویدی را که می‌خواهید بر روی کامپیوترتان داشته باشید را شبیه سازی نمایید.

شبیه ساز اندروید 5.0 آبنبات چوبی

نظر خود را به اشتراک بگذارید