گوشی سونی ایکسپریا زد 5 و 5 کامپکت

اخبار جدید از پرچمدار بعدی سونی

نویسنده: اخبار

کمپانی سونی به تازگی اعلام کرد که سخنرانی مطبوعاتی IFA در 2 سپتامبر در برلین آغاز می‌شود و این همان روزی است که پیش‌بینی می‌شود سونی از پرچمدار خود پرده بردارد که احتمالا این پرچمدار مربوط به اکسپریا Z5 باشد که اولین گوشی سونی با سنسور اثر انگشت می‌باشد. بنظر می‌رسد سونی این بار قصد دارد تا وارد رقابت با رقیبان خود شود.

تصاویر لو رفته توسط افشا کننده اینترنتی visileaks@ نیز به صورت واضح نشان می‌دهد که شایعات اخیر در مورد پرچمدار بعدی سونی درست بوده و مطابق این تصویر، گوشی سمت راست آیفون مربوط به گوشی Z5 و گوشی سمت چپ مربوط به Z5 compact می‌باشد. این تصویر نیز وجود سنسور اثر انگشت را تایید می‌کند. با اینکه هیچ راهی برای تایید این تصویر وجود ندارد اما اگر تصویر واقعی باشد این دو گوشی اولین گوشی‌های اکسپریا با سنسور اثر انگشت خواهند بود.

همانطور که می‌بینید این سنسور اثر انگشت بر روی دکمه پاور در گوشه سمت راست قرار دارد. این اولین باری است که یک کمپانی سازنده گوشی سنسور اثر انگشت را در گوشه گوشی قرار می‌دهد. در طراحی‌های قبلی، این سنسور بر روی دکمه home در پایین صفحه اصلی و یا در قسمت پشت گوشی زیر سنسور دوربین قرار می‌گرفت.

همچنین تصویر نشان می‌دهد که در سمت راست گوشی Z5 دکمه اختصاصی شاتر دوربین قرار دارد و دکمه ولوم نیز زیر دکمه پاور می‌باشد. آنچه که از تصویر پیداست، ایکسپریا Z5 مجهز به پورت USB Type-C نخواهد بود. اما اتفاق 2 سپتامبر به همه شایعات و اخبار موجود در خصوص این گوشی پایان خواهد داد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید