گوشی هواوی

برنامه ریزی هواوی برای طراحی سیستم عامل اختصاصی

نویسنده: اخبار

هواوی در سال‌های اخیر دامنه فعالیت‌های خود را به شکل قابل توجهی افزایش داده است. همانطور که اطلاع دارید، این کمپانی ابتدا در زمینه مخابرات و دکل‌های مخابراتی فعالیت داشت. سپس به تولید گوشی و تبلت‌های اقتصادی اندرویدی نیز روی آورد که هم اکنون تولید کننده گوشی‌ها و تبلت‌های بالارده‌ای محسوب می‌شود. به تازگی نیز مشخص شده دامنه فعالیت‌های هواوی به همین بخش‌ها محدود نشده و این کمپانی تولید سیستم عامل را نیز در برنامه‌های خود قرار داده است.

طبق گزارش‌های سایت‌های خبری چین، کمپانی هواوی به منظور کاهش وابستگی خود به اندریود گوگل، قصد دارد سیستم عامل مخصوص خود را طراحی کند. سیستم عاملی که گفته می‌شود کار طراحی و عرضه آن 3 سال طول خواهد کشید.

طبق گزارش IDC که به عنوان سومین فوروشگاه بزرگ گوشی در چین شناخته می‌شود، هواوی همچنین در صدد طراحی اسمارت‌فونی با همین سیستم عامل است.

نکته جالب در مورد این اخبار، هم زمانی آنها با ورود هواوی به بازار آمریکا می‌باشد. یک ماه دیگر، دقیقا دوم ماه ژوئن هواوی در نشست خبری نیویورک اطلاعات بیشتری در این مورد در اختیار خواهد گذاشت. همچنین هواوی تایید کرده است که سازنده نکسوس بعدی خواهد یود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید