عکس سلفی

بهترین گوشی های سلفی کدامند؟

نویسنده: معرفی موبایل

سلفی اصطلاحی است که این روزها در دنیای عکاسی و اسمارت‌فون‌ها زیاد به چشم می‌خورد. افزایش جذابیت و گسترش عکس‌های سلفی باعث شده تا تولید کنندگان گوشی‌ها نیز به این قسمت از بازار توجه بیشتری نسبت به قبل داشته باشند. در تولید اسمارت‌فون‌ها با اینکه هنوز تاکید بیشتر بر روی کیفیت دوربین عقب و اصلی است، اما با توجه به همه‌گیر شدن عکس‌های سلفی در آینده، به احتمال زیاد شاهد عرضه گوشی‌هایی با محوریت دوربین سلفی به عنوان دوربین اصلی در عکاسی دنیای اسمارت فون‌ها خواهیم بود. توجه تولیدکنندگان گوشی به کیفیت دوربین جلو، استفاده از فلش و زوایه باز لنز برای وبکم، از جمله موارد نشان دهنده توجه خاص کمپانی‌ها به این قابلیت در گوشی‌ها می‌باشد.

در ادامه به معرفی بهترین گوشی‌های سلفی خواهیم پرداخت. با دیجی نقد همراه باشید.

Oppo N1

Oppo N1 گوشی مناسب برای عکس‌های سلفی

گوشی Oppo N1 در بین گوشی‌های مناسب برای سلفی، دارای قابلیت ویژه‌ای است. تولیدکننده چینی با در نظر گرفتن امکان چرخش برای دوربین اصلی گوشی، به کاربر امکان استفاده از دوربین اصلی گوشی به عنوان وبکم را داده است. دوربین 13 مگا‌پیکسلی گوشی Oppo N1 این قابلیت را دارد که عکس‌های سلفی کاربر را ثبت کند. ایده جالب چرخش کامل دوربین اصلی، میتواند باعث شود که فلش این گوشی نیز به کیفیت عکس‌های گرفته شده کمک کند.

HTC Desire Eye

HTC Desire Eye گوشی مناسب برای عکس‌های سلفی

 

HTC Desire Eye از جمله بهترین‌های این برند برای عکس‌های سلفی می‌باشد. استفاده اچ‌تی‌سی از دو دوربین 13 مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی و وبکم، به گوشی دیزایر آی این امکان را می‌دهد تا در بین بهترین گوشی‌های سلفی قرار گیرد. وبکم 13 مگاپیکسلی با فلش دو گانه و قابلیت HDR، دلیلی برای کیفیت بالای سلفی‌های این گوشی به شمار می‌رود. قابلیت HDR را در صورتی که به شکل پیش فرض در گوشی خود نداشته باشید، می‌توانید به کمک نرم‌افزارهای موجود، به عکس‌های خود اضافه کنید. همچنین HTC One M8 از تولیدات دیگر این برند نیز که به واسطه دوربین 5 مگاپیکسلی و زوایه باز لنز، می‌تواند جز بهترین‌های سلفی دسته بندی شود.

Nokia Lumia 735

Nokia Lumia 735 گوشی مناسب برای عکس‌های سلفی

 

گوشی Nokia Lumia 735 از جمله ویندوزی‌های مناسب برای عکس‌های سلفی می‌باشد. وبکم 5 مگاپیکسلی با لنز زوایه گسترده، به گوشی امکان ثبت تصاویر خوبی را می‌دهد. قیمت مناسب گوشی نوکیا از جمله مزیت‌های دیگر با در نظر گرفتن دوربین مناسب این گوشی می‌باشد.

Sony Xperia C3

Sony Xperia C3 گوشی مناسب برای عکس‌های سلفی

سونی از جمله برند‌هایی است که توانایی زیادی در عرضه گوشی‌های مناسب برای عکاسی دارد. از سونی C3 می‌توان به عنوان نماینده این برند در بین بهترین گوشی‌های سلفی یاد کرد. با استفاده از این وبکم 5 مگاپیکسلی به همراه فلش Dual LED و به کمک زاویه باز دوربین، می‌توانید عکس‌های با کیفیت‌تری از جمع دوستانه خود ثبت کنید.

Huawei Ascend P6 , P7

Huawei Ascend P6 , P7 گوشی‌های مناسب برای عکس‌های سلفی

هواوی در بین تولیدکنندگان گوشی‌های سلفی از سابقه خوبی برخوردار است. هواوی اسند P6 با دوربین 5 مگاپیکسلی جز بهترین‌ها برای عکس‌های سلفی به شمار می‌رود. هواوی سال گذشته با عرضه اسند P7 لقب بهترین گوشی سلفی را به خود اختصاص داده بود که با عرضه Desire Eye باید از این گوشی جز بهترین‌ها یاد کنیم. البته باید منتظر ماند تا ببینیم هواوی در P8 از چه دوربینی استفاده خواهد کرد.

شما کدامیک از گوشی‌های موجود در بازار را به عنوان گوشی مناسب برای عکس‌های سلفی می‌دانید؟

نظر خود را به اشتراک بگذارید