تست باتری گوشی ها

بهترین گوشی ها از نظر طول عمر باتری کدامند؟

نویسنده: سایر مطالب

طول عمر باتری یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که هنگام خرید گوشی توجه زیادی بدان می شود. برای اکثر خریداران گوشی مهم است که در روز چند بار گوشی خود را شارژ کنند. به همین دلیل دنبال گوشی هستند که این عمل را در روز به حداقل برساند. البته بحث چگونگی استفاده کاربر از گوشی نیز مطرح است. اکثر افرادی که در خرید گوشی به بحث باتری توجه ویژه ای دارند کاربرانی هستند، اکثرا از گوشی خود در جهت کاربری هایی مانند وب گردی ، تماشای ویدئو ، چت ، یا بازی استفاده خواهند کرد.

از مهم ترین دلیل ها برای داشتن طول عمر باتری زیاد در گوشی بحث میلی آمپر در باتری گوشی است، که مطمئنا عدد بیشتر برای باتری، نشان از طول عمر بیشتر باتری دارد. از دیگر فاکتور های مهم در رابطه با طول عمر باتری بحث صفحه نمایش و میزان روشنایی در ال سی دی گوشی است که چقدر سریع باتری گوشی شما را خالی می کند.

براساس بررسی که بین 60 گوشی از بهترین  های سال 2014 انجام گرفته گوشی سونی Z3 کامپکت در صدر دیگر گوشی ها از نظر عملکرد باتری قرار گرفته است.

در این تست حالت روشنایی اتوماتیک برای تمامی گوشی ها خاموش بوده و همه گوشی ها در روشنایی یکسان بدون حالت خواب مورد تست قرار گرفته اند. در گوشی های موجود با استفاده از پلیر های خود گوشی برای iOS و برای اندرویدی ها از MX Player استفاده شده و یک فیلم مشابه از همه نظر  به صورت مدام پخش شده است.

در این تست گوشی سونی Z3 کامپکت با داشتن عملکرد بیش از بیست ساعت در صدر قرار دارد و نوت 4 با نزدیک به 19 ساعت پخش مستمر ویدئو در رده دوم قرار گرفت. نکته جالب در این تست قرار گرفتن گوشی های اپل در رده های پایین تر این تست است. ایفون 6 پلاس در این تست بهترین نماینده اپل بوده است.

در تصویر زیر می توانید رتبه گوشی دیگر را در این تست مشاهده کنید.

 

تست باتری گوشی

نظر خود را به اشتراک بگذارید