Samsung-galaxy-s6-and-s6-edge-battrey-test

تست باتری سامسونگ گلکسی S6 و S6 Edge

نویسنده: بنچمارک اسمارت‌فون

سامسونگ گلکسی S6 با ضخامت 6.8 میلی‌متری یکی از گوشی‌های باریک دنیای محسوب می‌شود. طبیعتا این طراحی باریک، مستلزم برخی چشم‌پوشی‌ها و فداکاری‌ها در زمینه سخت‌افزار است، زیرا که فضای کمی در برای جاسازی سخت‌افزار موجود است. یکی از مهم‌ترین کامپوننت‌هایی که با فضای کم مشکل دارد، باتری دستگاه است.

سامسونگ گلکسی اس 6 با باتری 2,550 میلی‌آمپری با توجه به صفحه نمایش فوق‌العاده super AMOLED QHD مجبور است تا جایی که امکان دارد در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. در تست باتری که سایت معروف فون‌آرنا انجام داده است (تستی که همانند یک کاربر معمولی از گوشی استفاده می‌شود که شامل مشاهده ویدیو، وبگردی، مکالمه و هر نوع فعالیتی که شما هم درطول زندگی روزمره با آن سر و کار دارید)، این گوشی توانست 7 ساعت و 14 دقیقه دوام بیاورد و این در حالی است که شارژ 0 تا 100 درصدی آن تنها 78دقیقه طول کشید. می‌توان گفت عملکرد خوبی برای این گوشی است، اما فوق‌العاده نیست.

نسخه قبلی این اسمارت‌فون یعنی Galaxy S5 در این تست انجام شده با مدت زمان 7 ساعت و 38 دقیقه، عملکرد جزیی بهتری نسبت به نسخه جدید دارد. اما به این نکته دقت کنید که S5 دارای باتری 2,800 میلی‌آمپری و رزولوشن تصویر 1920×1080 پیکسلی می‌باشد، اما S6 با باتری ضعیف‌تر و صفحه نمایشی با پیکسل بیشتر به این عملکرد دست یافته که تقریبا یکسان با S5 است. این نکته نشان دهنده بهینه‌سازی مصرف انرژی بسیار خوب انجام گرفته روی این محصول است.

سامسونگ گلکسی S6 Edge نیز با کمی ضخامت بیشتر (7 میلی‌متر) و ظرفیت باتری بیشتر (2,600) عملکرد بهتری نسبت به S6 دارد. طبق ادعاهای سامسونگ در گلکسی اس 6 اج در برخی موارد از الگوریتم‌های بهینه‌تری استفاده شده که حداقل در زمینه باتری این ادعا را ثابت کرده است.

در تصویر زیر، امتیاز بیشتر نشان‌دهده عملکرد بهتر است.

تست باتری سامسونگ گلکسی اس 6 و اس 6 اج

در تصویر زیر، امتیاز کمتر نشان‌دهنده عملکرد بهتر است.

تست باتری سامسونگ گلکسی اس 6 و اس 6 اج

نظر خود را به اشتراک بگذارید