خرید گوشی- نکات لازم

در خرید گوشی چه نکاتی مهم است؟

نویسنده: مشاوره خرید گوشی

در خرید گوشی باید روی چه ویژگی هایی تمرکز بیشتری داشته باشیم؟

با توجه به افزایش عرضه گوشی های مختلف از سوی تولید کنندگان و بیشتر شدن تنوع در انتخاب برای خرید گوشی، سردرگمی ها و مشکلاتی  برای کسانی که تصمیم به این کار گرفته اند وجود دارد.

در این پست دیجی نقد  سعی کرده مسائلی را که در خرید گوشی باید توجه ویژه ای به آنها داشته باشیم را عنوان کند.

از اولین و مهمترین مسائل در بحث خرید گوشی یا هر وسیله دیگر مسئله مقدار پول در نظر گرفته شده برای این کار است.کاربران در بحث خرید به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، که از این دسته ها می توان به افرادی که گوشی را صرفا برای مکالمه می خواهند و انتظار زیادی از بابت پردازنده و یا دیگر مشخصات فنی ندارند،اشاره کرد. برای این سری از کاربران خرید گوشی با کمترین قیمت که کیفیت مناسبی نیز داشته باشد بهترین گزینه خواهد بود. دسته دیگری از کاربران هستند که به دنبال خرید گوشی هایی هستند که از اخرین تکنولوژی های موجود در دنیا به طور مثال 4G ساپورت کند. به طور کلی در دنیا از گوشی در کاربری های مختلفی استفاده می شود، به همین ترتیب مشخص کردن انتظاراتی که از گوشی خود دارید می تواند گام مهم بعدی در خرید گوشی باشد.

از مشخصاتی که در خرید گوشی تمرکز اصلی کاربر به آنها جلب می شود می توان به بحث قدرت پردازشی، صفحه نمایش، باتری، دوربین و سیستم عامل اشاره کرد.

قدرت پردازشی

قدرت پردازشی در گوشی همان چیزی خواهد بود که وظیفه اجرای بازی و برنامه را در دستگاه شما بر عهده دارد. قدرت پردازشی در گوشی به وسیله پردازنده و رم در اختیار کاربر قرار داده می شود تا در اجرای بازی و برنامه با مشکل هنگ روبرو نشود. این مورد برای کسانی که از گوشی خود در جهت کاربری هایی مانند بازی استفاده خواهند کرد بسیار مهم می باشد.

صفحه نمایش

صفحه نمایش در گوشی ها مسئله ای که امروزه بدان توجه زیادی می شود که در پی استفاده از گوشی در مواردی مانند وب گردی، کتاب خوانی و بازی بوجود آمده است. طبیعتا داشتن صفحه نمایش با اینچ بالا برای انجام این کاربری های مناسب تر خواهد بود.

دوربین

دوربین گوشی از جمله ویژگی هایی است، که همواره مورد توجه بوده و اکثر خریداران بدان توجه خاصی دارند. این توجه امروزه با گسترش مسائلی مانند عکس های سلفی و عکاسی های نیم حرفه ای با گوشی بیشتر نیز شده است.

باتری

توجه به باتری در خرید گوشی بستگی به نوع استفاده و کاربری گوشی برای خریداران ندارد همه به دنبال گوشی هستند که مدت بیشتری شارژ نگه می دارد. مشکل چند بار به شارژ زدن گوشی، در روز کاربران را مجبور کرده تا قید بسیاری از امکاناتی که می توانند در گوشی های دیگر با رنج قیمتی یکسان داشته باشند را بزنند و گوشی را انتخاب کنند که باتری قوی تری داشته باشد.

سیستم عامل

سیستم عامل گوشی می تواند با توجه به نیاز هایی که کاربر دارد در بحث خرید گوشی نقشی تعیین کننده داشته باشد. مطمئنا امروز کمتر افرادی هستند که به دنبال خرید گوشی هایی با سیستم عامل های قدیمی مثل سیمبین هستند. این مورد با توجه به استفاده از گوشی های اندرویدی که آماری بالای 80 درصد دارد بیشتر مشخص می شود. در سیستم عامل اندروید با توجه به اینکه نرم افزار، ساده گی و مسائلی از این دست راحتر در اختیار کاربر قرار می گیرد آمار استفاده بیشتری دارد. از دیگر گزینه های موجود در سیستم عامل های گوشی می توان به ویندوز، iOS و بلک بری اشاره کرد. که کاربران خاص خود را دارند.

طراحی

طراحی گوشی از دیگر مواردی است باید دقت کافی را در خرید گوشی بدان داشته باشیم. چون داشتن گوشی با مشخصات فنی مناسب، وقتی علاقه ای به ظاهر و طراحی آن نداریم زیاد خوشایند نخواهد بود.

اسپیکر ها و داشتن امکان مکالمه مناسب و با کیفیت، به روز بودن گوشی و پشتیبانی از اخرین تکنولوژی ها از جمله موارد دیگری  است باید در خرید گوشی باید توجه کرد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید