مقایسه اسنپ‌دراگون 810 با اگزینوس 7420

سامسونگ اگزینوس 7420، چالش جدید برای کمپانی کوالکام

نویسنده: اخبار

با مطرح شدن چیپست Exynus 7420 برای اسمارت‌فون‌ها، شاهد رقابت جدی میان کمپانی Samsung با Qualcomm خواهیم بود. در یک طرف رینگ، نماینده کره‌ای Exynus 7420 و در یک طرف دیگر نماینده آمریکایی Snapdragon 810.

چیپست اسنپدراگون 810، طراحی شده توسط آمریکا و ساخته شده تایوان. این چیپست 8 هسته‌ای در تمامی پرچمدارانی که اخیرا طراحی شده‌اند بکار گرفته شده، به غیر از سامسونگ گلکسی اس 6. بنچ‌مارک‌ های انجام شده بر روی هر دو چیپست، نتایج جالبی را ارایه می‌دهند. بدون شک کمپانی Qualcomm برای رقابت با چیپست Exynus 7420 تولید سامسونگ با معماری شرکت ARM، باید به فکر محصول بعدی خود باشد!

این اولین بار نیست که سازنده چیپست آمریکایی به چالش کشیده شده. قبل از این سازنده چیپست تایوانی یعنی MediaTek، به وسیله چیپست‌های ارزان خود بازار چین را به خوبی به انحصار خود در آورد. به هر حال، چیپست‌ Exynus بکار گرفته شده در سامسونگ، از بقیه رقبا یک سر و گردن بالاتر است.

در این پست از دیجی نقد، با توجه به بنچ‌مارک‌های AnTuTu و ‌GeekbBench انجام گرفته بر روی چیپست‌های Exynus 7420 و Snapdragon 810، به مقایسه این دو می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

تست AnTuTu چیپست اگزینوس 7420 و اسنپدراگون 810

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، نمره‌های چیپست اگزینوس 7420 و اسنپ‌دراگون 810 را که از بنچ‌مارک AnTuTu کسب کرده‌اند، درج شده‌ است. در تست Multitask، هر دو پردازنده تقریبا نمره مشابهی را کسب کرده‌اند. بدون در نظر گرفتن تست 3D که به نوع صفحه نمایش بستگی دارد، به طور کلی اگزینوس در هفت تست و اسنپ‌دراگون در 4 تست، نمره بیشتری از رقیب خود کسب کرده‌اند.

اما نتیجه بنچ‌مارک GeekBench از تست قبلی جالب‌تر است.

بنچ‌مارک Geekench اگزینوس 7420 و اسنپ‌دراگون 810

در نتایج این بنچ‌مارک، اگزینوس در هر دو تست نمره بیشتری از رقیب خود کسب کرده است. در تست Multi-Core، اگزینوس برتری 23% دراد!

با توجه به انواع تست‌های انجام گرفته توسط بنچ‌مارک ها، بدون شک برنده این مسابقه، اگزینوس 7420 خواهد بود. در پست‌های بعدی از دیجی نقد، به محض اینکه بنچ‌مارک مربوط به مقایسه پردازنده‌های گرافیکی Qualcomm Adreno 430 و ARM Mali-T760 انجام گیرد، شما را درجریان آن قرار خواهیم داد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید