هارد اس اس دی پرتابل سامسونگ تی 1

هارد SSD یک ترابایتی سامسونگ با وزن 30 گرمی!

نویسنده: سایر مطالب

اکنون دیگر دیسک‌های سخت، تنها راه حل برای ذخیره سازی فایل‌ها بر روی هاردهای جانبی نیست. سامسونگ اخیرا محصولی با نام Samsong Portable SSD T1 معرفی کرده که در سه ظرفیت یک ترابایت، 500گیگابایت و 250 گیگ ارایه شده است.  این هارد از نوع SSD بوده و به صورت اکسترنال می‌باشد. هاردهای SSD دارای تعدادی محاسن نسبت به دیسک‌های سخت می‌باشند. این نوع هاردها هیچگونه قسمت متحرک ندارند که در هنگام جابه‌جایی دچار آسیب شوند. همچنین این نوع هاردها نسبت به امواج مغناطیسی حساس نمی‌باشند. علاوه بر دو ویژگی گفته شده، این نوع هاردها هیچگونه گرمایی تولید نمی‌کنند و جای کمتری می‌گیرند. هاردهای SSD برای استفاده بر روی کامپیوترهایی که بیشتر جابجا می‌شوند عرضه می‌شود.

هارد SSD عرضه شده توسط کمپانی سامسونگ، از طریق پورت USB 3 بر روی کامپیوتر متصل می‌شود و سرعت انتقالی برابر با 450 مگابیت بر ثانیه ارایه می‌دهد. همچنین این هارد با USB 2 نیز سازگار بوده ولی سرعت انتقال آن در این صورت کاهش می‌یابد. این هارد از نظر اندازه نسبت به دیسک‌های سخت کوچک بوده، به گونه‌ای که در کف دست جا می‌شود، فضا اشغال می‌کنند. ضخامت هارد Samsong Portable SSD T1 کمتر از یک سانتی‌متر می‌باشد. هارد ارایه شده توسط شرکت سامسونگ بسیار سبک بوده و وزن آن تنها 30 گرم می‌باشد. برند کره‌ای سعی کرده طراحی زیبایی برای این هارد ارایه کند. این هارد از نظر ظاهری با رنگی سیاه و بافتی زیبا که با لیزر ایجاد شده ارایه شده است.

هارد اس اس دی پرتابل سامسونگ تی 1

این هارد از تکنولوژی 3D Vertical NAND که سامسونگ برای راهکارهای ذخیره سازی بر پایه مموری‌هایی با کارایی بالا توسعه داده، بهره گرفته است. از دیگر ویژگی‌های این هارد می‌توان به مقاوم بودن آن در برابر شوک‌های بالای 1500G/0.5 میلی ثانیه اشاره کرد. فضای ذخیره سازی ارایه شده با سیستم عامل ویندوز 7 یا نسخه‌های بالاتر و سیستم عامل مکینتاش نسخه 10.7 و یا بالاتر سازگار می‌باشد. فایل سیستم exFAT دارای سازگاری خوبی می‌باشد، چون قابلیت خواندن و نوشتن را برای هر دو سیستم عامل یعنی ویندوز و مکینتاش فراهم می‌کند. در صورت فرمت کردن به فایل سیستم NTFS، سیستم عامل ویندوز از قابلیت خواندن و نوشتن برخوردار خواهد بود. در مقابل، سیستم عامل مکینتاش فقط از امکان خواندن برخوردار خواهد بود. این در حالی است که سیستم عامل ویندوز قادر به تشخیص فایل سیستم HFS که مربوط به مکینتاش می‌باشد، نیست.

هارد اس اس دی پرتابل سامسونگ تی 1

علاوه بر ویژگی‌های گفته شده، از لحاظ امنیتی این واحد ذخیره سازی از الگوریتم رمزنگاری AES 256 bit و RoHS2 برای رمزنگاری داده‌های ذخیره شده، استفاده می‌کند. شما می‌توانید برای تامین امنیت اطلاعات خود، بر روی این هارد پسورد تعریف کنید تا از دسترسی‌های ناخواسته به اطلاعات‌تان جلوگیری کنید. این هارد دارای ابعادی برابر با 53.2×9.2×71 میلیمتر می‌باشد. شرکت سازنده، گارانتی محدودی، حدود 3 سال برای هارد SSD T1 در نظر گرفته است. هارد Samsong Portable SSD T1 با ظرفیت 1 ترابایت در حال حاضر با قیمت 880 دلار و هاردهای 500 و 250گیگی از این نوع هارد به ترتیب با قیمت های 440 دلار و 260 دلار به فروش می‌رسند.

هارد اس اس دی پرتابل سامسونگ تی 1

نظر خود را به اشتراک بگذارید