کمپانی سونی

پایان شایعات فروش بخش اسمارت‌فون سونی

نویسنده: اخبار

Hiroki Totoki رییس فعلی کمپانی سونی بالاخره به حرف و حدیث‌های مبنی بر فروش واحد اسمارت‌فون این کمپانی ژاپنی خاتمه داد. وی در طول مصاحبه‌ای که دیروز انجام داد اشاره کرد ” سونی به هیچ وجه امکان ندارد از تجارت موبایل، خود را بیرون بکشد.”

همانطور که اشاره کردیم، امسال شایعه‌هایی مبنی بر فروش واحد اسمارت‌فون سونی به گوش می‌رسید. Kaz Hirai یکی از مدیران ارشد سونی گفته بود که آنها نیم نگاهی هم به فروش بخش موبایل خود دارند.

یکی از دلایل همین شایعات، متضرر شدن بیش از اندازه سونی از خرید سهام کمپانی اریکسون و سرمایه‌گذاری اشتباه روی این پروژه بود که خود شاید یکی از دلایل فروش بخش لپ‌تاپ‌های سونی وایو به منظور جبران این ضرر باشد.

آقای توتوکی در ادامه مصاحبه خود گفت ” سونی عملکرد بخش گوشی‌های خود را در سال بعد با استفاده از تکنولوژی‌های جدید بهبود خواهد داد. همچنین اشاره کرد که آنها تا پایان سال بعد، با تعدیل 20% نیروهای خود، 30% در هزینه‌های خود صرفه جویی خواهند کرد.

آنچه که از حرف‌های مدیر سونی می‌توان برداشت کرد، افزایش توجه آنها به بخش گوشی‌های خود می‌باشد، چنان که آقای توتوکی اضافه کرد “سونی در رقابت با سایر کمپانی‌های صنعت اسمارت‌فون،‌قصد دارد تجربه کاربری فوق‌العاده‌ای برای محصولات آتی خود فراهم کند و برای گوشی‌های بالارده و پرچمدار خود می‌خواهد در بخش‌های دوربین، صفحه نمایش و خروجی صدا از تکنولوژی‌های جدیدی استفاده کند.”

نظر خود را به اشتراک بگذارید