چیپست ده هسته‌ای مدیاتک

پردازنده ده هسته ای قدم بعدی مدیاتک

نویسنده: اخبار

مدیاتک یکی از کمپانی‌های معروف و فعال در زمینه تولید چیپست‌های گجت‌های مختلف است که بیشتر فعالیت این شرکت با توجه قیمت ارزان چیپست‌هایش در محصولات میان‌رده و پایین‌رده به چشم می‌خورد. اکنون این کمپانی آماده تولید پردازنده ده هسته‌ای می‌شود. مدیاتک که حریفان قدرتمندی مانند اگزینوس و کوالکام دارد، امیدوار است با تولید این مدل از چیپست‌هایش که قرار است با نام Helio X20 عرضه شود، گام بزرگی در رقابت با حریفان کره‌ای و آمریکایی خود بر دارد.

طبق گفته‌های سایت‌های خبری، چیپست Helio X20 در تست بنجمارک AnTuTu توانسته  امتیاز فوق العاده 70,000 را برای خود ثبت کند. برای مقایسه عملکرد خوب این چیپست، می‌توانید امتیاز 50,000 چیپست MT-6795 آخرین مدل چیپست این کمپانی استفاده شده در پرچمدار +HTC One M9 را معیار قرار دهید.

با تولید چیپست‌های ده هسته‌ای از سوی این کمپانی، تحلیل گران به افزایش قدرت رقابت محصولات مدیا تک با دیگر فعالان این عرصه امیدوارند. مدیاتک تولید این سری از محصولاتش را تا پایان سال جاری میلادی تحقق خواهد بخشید.

البته لازم به ذکر است که کمپانی سامسونگ نیز پروژه Mongoose را آغاز کرده که طی آن، نسل بعدی چیپست‌های اگزینوس، همانند سیستم‌های خانگی قابلیت سفارشی‌سازی تعداد هسته‌های پردازنده را خواهند داشت.

نظر خود را به اشتراک بگذارید