چگونه خوش عکس شویم

چند نکته جالب برای اینکه در عکس ها بهتر دیده شویم

نویسنده: سایر مطالب ۱ نظر

بعضی اوقات پیش می‌آید که تمایل چندانی به دیدن عکسهای گرفته شده از خود نداریم. دلیل این نکته می‌تواند به سابقه بد در عکس‌های قبلی گرفته شده از ما برگردد که زیاد جذاب به نظر نمی‌آییم. رعایت چند نکته ساده در موقع عکس گرفتن، می‌تواند عکس‌های گرفته شده از ما را جذاب کند.

نگاه به دوربین کمی با زاویه بدن

چگونه خوش عکس شویم

صاف و ساده ایستادن مقابل دوربین باعث می‌شود تا قسمت بیشتری از بدن خود را مقابل دوربین قرار دهید. داشتن زوایه‌ای 45 درجه‌ای نسبت به دوربین در حالی که بیشتر وزن خود را بر روی پای عقب خود متمرکز کرده‌اید، همراه با حالت‌های مختلف از دست‌هایتان، می‌تواند به عکاس این فرصت را بدهد که یک عکس جالب، بیاد ماندنی و جذاب در نظر خودتان به ثبت برساند. داشتن این حالت حتی وقتی عکس شما تمام قد نیز نخواهد بود، می‌تواند مفید باشد.

در نظر داشته باشید که اگر عکس شما دسته جمعی می‌باشد، پشت سر افراد لاغرتر از خود قرار نگیرید. چون باعث خواهد شد قسمت‌هایی از بدن شما پشت سر فرد لاغرتر معلوم باشد.

از خلاقیت خود در استفاده از دست‌هایتان برای پوشش دادن قسمت‌هایی از بدنتان مانند شکم که زیاد تمایلی به دیده شدن در عکس ندارید، استفاده کنید. حالت‌های مختلف و جذاب چهره از حقه‌هایی است که برای داشتن یک عکس خوب می توانید بکار ببرید.

حضورتان را در عکس بیشتر کنید

چگونه خوش عکس شویم

اگر سابقه این را داشته‌اید که عکس‌های تمام قدتان به دلایلی مانند لاغری خوب از آب در نمی‌آید، سعی کنید با انتخاب موقعیت مناسبی، صورت خود را بیشتر در معرض دید عکاس قرار دهید. نوع لباس شما در حالت‌های این چنینی و تمام قد می‌تواند به کمک شما بیاید. پوشیدن لباس روشن با پس زمینه روشن از مواردی است که می‌توانید در نظر بگیرید. سعی کنید از پوشیدن لباس‌های استین کوتاه در چنین مواقعی صرف نظر کنید.

خود را قد بلندتر از چیزی که هستید نشان دهید

چگونه خوش عکس شویم

در مواردی که قد شما کوتاه می‌باشد و عکس‌های تمام قد، زیاد برایتان جالب نمی‌آید، می‌توانید از عکس‌های نشسته یا از برخی حالت‌های خاص عکاسی (مانند وقتی که لنز دوربین از پایین یا در حالتی در ترکیب با قاب‌های پر اتفاع و ثبت عکس از نیم تنه به بالا)، استفاده کنید. در عکس‌های گروهی (اگر قد کوتاه هستید) سعی کنید که جلوتر از بقیه و به دوربین نزدیک تر باشید. عکس توصیه‌های بالا برای مواردی که قد بلند در عکس‌ها اذیتتان میکند در برخی موارد می‌تواند کارساز باشد. (مانند حالت نشسته یا قرار گرفتن پشت سر بقیه در عکس های گروهی)

انتخاب رنگ مناسب و انجام فعالیتی که شما را جوان نشان دهد

چگونه خوش عکس شویم

برخی از افراد با استفاده از گریم و آرایش‌های سنگین، سعی در پنهان کردن خط و چروک‌های صورت دارند. مرتکب این اشتباه نشوید. در واقع این چروک‌ها نشان‌گر شخصیت شما است.

فراموش نکنید که این نکات ذکر شده، اصول ثابت و پایدار عکاسی نیست. گاهی برخی از عکس‌ها با توجه به ترکیب‌بندی رنگ‌هایشان، تبدیل به عکس‌های ماندگاری می‌شوند. عکس‌هایی که در محیط‌های خارج از خانه گرفته می‌شوند، معمولا از ترکیب رنگی بهتری برخوردار هستند.

مسن بودن شما دلیلی بر ژست بیحال، تنبل و افسرده شما در عکس‌هایی که از شما گرفته می‌شود، نیست. پس مانند بقیه افراد سعی کنید همیشه شادابی خود را در ثبت تصویرتان حفظ کنید.

درست است که عکاس همیشه دید بهتری از ژستی که شما باید بگیرید دارد، اما مهارت‌هایی وجود دارد که عکاس از شما نمی‌داند. یکی از بهترین عکس‌های ماندگار و زیبای هر فردی، زمانی ثبت می‌شود که وی در حال انجام کاری است که در آن مهارت دارد. حال این مهارت می‌تواند نواختن ساز باشد، آشپزی باشد و هر چیز دیگری که هنگام انجام دادن آن، احساس خوبی به شما دست می‌دهد.

نقد چند نکته جالب برای اینکه در عکس ها بهتر دیده شویم

  1. حسین می‌گه:

    عالی بود دوست عزیز

نظر خود را به اشتراک بگذارید