نقشه

چگونه از Google Map به صورت آفلاین استفاده کنیم؟

نویسنده: معرفی نرم افزار

‍‌‎‏تصور کنید که در یک منطقه گم شده‌اید و امکان دسترسی به اینترنت را ندارید! چگونه راه خود را پیدا خواهید کرد؟ حتی در این شرایط‍‌‌‌‌‌ نیز Google Map می‌تواند به عنوان بهترین راهنما برای شما عمل کند، چرا که شما تنها با داشتن گوشی iOS و یا اندرویدی، بدون اتصال به اینترنت می‌توانید از امکانات گوکل مپ استفاده کنید. گوگل به تازگی ویژگی جدیدی به گوگل مپ اضافه کرده‌است که می‌توانید تمامی نقشه‌ها را در گوشی خود ذخیره کنید.

گوگل مپ

به هنگام دسترسی آفلاین به گوگل مپ، محدودیت‌هایی اعمال شده است که از جمله این محدودیت‌ها، عدم دسترسی به اطلاعات مسیر، هدایت، ترافیک و سایر سرویس‌های آنلاین می‌باشد. در ادامه پست، نحوه استفاده از این ویژگی بسیار خوب در گوشی‌های iOS و اندرویدی را آموزش خواهیم داد.

پیش نیازها برای استفاده از این ویژگی

گوشی اندرویدی یا iOS از این ویژگی پشنیبانی می‌کنند و متاسفانه برای سایر پلتفرم‌ها امکان استفاده از این ویژگی جدید وجود ندارد. نسخه 3 گوگل مپ که هفته پیش برای iOS عرضه شده، از ویژگی بررسی آفلاین نقشه‌ها پشتیبانی می‌کند. کاربران اندرویدی هم برای استفاده از این ویژگی جدید، باید نسخه گوگل مپ 8 به بالا را داشته باشند.

چگونه نقشه‌ها را ذخیره کنیم؟

ابتدا به حساب کاربری گوگل خود وارد شوید.

در بخش جستوجو، عبارت ” OK Maps ” را تایپ کنید. در قسمت بالای نقشه، عبارت “این نقشه را ذخیره می‌کنید؟” همراه با دکمه ذخیره در کنار آن ظاهر می‌شود.

در این مرحله شما می‌توانید با انجام بزرگ نمایی و یا کوچک نمایی، ناحیه مورد نظرخود را انتخاب کنید و ذخیره نمایید. برای مثال اگر شما نقشه تهران را انتخاب کنید و ذخیره کنید، بعدا می‌توانید تمام جزییات منطقه‌ای این شهر و مختصات جغرافیای خود را در این شهر پیدا کنید.

پس از انتخاب ناحیه مورد نظر با کلیک بر روی دکمه ذخیره، در پنجره باز شده نامی دلخواه برای نقشه مورد نظر وارد کنید و ذخیره کنید.

پس از انجام مراحل ذخیره، استفاده از آن بسیار آسان است. در پروفایل خود با اسکرول کردن، می‌توانید نقشه مورد نظر را پیدا کنید و مشاهده کردن و یا ویرایش نام را انجام دهید.

گوگل مپ آفلاین

علاوه بر محدودیت‌های ذکر شده برای حالت آفلاین، بر روی نقشه مورد نظر انجام عمل بزرگ‌نمایی امکان پذیر نیست و همچنین امکان ذخیره ناحیه وسیع مثل کل کشور وجود ندارد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید