سنسور سونی در دوربین آیفون 6

20 دلار سهم سونی از فروش هر عدد آیفون 6

نویسنده: سایر مطالب

با وجود اینکه بخش اسمارت‌فون سونی در چند سال اخیر عملکرد چندان خوبی نداشته، اما دپارتمان تصویربرداری این کمپانی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و اکنون در اوج شکوفایی خود قرار دارد. برای صحت این موضوع می‌توان به عرضه اکثریت گوشی‌ها و تبلت‌های کمپانی‌های مختلف با سنسورهای دوربین سونی اشاره کرد.

طبق گزارشات روزنامه وال استریت به نقل از مطالعات انجام شده توسط Techno Systems Research ، کمپانی سونی نه تنها سنسورهای مورد نیاز بازار را تامین می‌کند، بلکه سنسورهای مورد نیاز در گوشی‌های هوشمند را نیز تامین میکند. بر اساس اطلاعات به دست آمده، سونی بیش از 40 درصد از بازار سنسورهای دوربین را در سال 2014 به خود اختصاص داده است و در جایگاه دوم با سهم بازار حدود 15.7 درصد، شرکت آمریکایی OmniVision قرار دارد و در جایگاه سوم با سهم 15.2 درصد نیز شرکت سامسونگ قرار دارد.

با توجه به حجم عظیمی از گوشی‌های هوشمند که در بازار از سنسورهای ساخته شده توسط این شرکت استفاده می‌کنند، پس جای هیچ تعجبی نیست که سونی توانسته تا به این جایگاه برسد. برای مثال اپل در آخرین پرچمدار خود یعنی آیفون 6 از این سنسورها در دوربین پشتی و جلویی گوشی استفاده کرده است، یا شرکت سامسونگ نیز در گلکسی‌های پرچمدار خود از این سنسورها استفاده کرده است. بر اساس این گزارشات تحلیلگران می‌گویند که سونی با فروش هر آیفون 6، معادل 20 دلار به دست می‌آورد. با فروش 61 میلیون واحد آیفون در سه ماهه دوم که بیشتر آیفون 6 بود، مطمئنا سونی پول خوبی به دست آورده است.

بر اساس پیش بینی‌های موجود، سونی قصد دارد تا بازار تلویزیون و گوشی‌های هوشمند را واگذار کند. در حالی که هنوز چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است، این شرکت در آخرین تغییر استراتژی خود در ماه فوریه، تجارت گوشی‌های هوشمند را در رتبه سوم که پایین‌ترین اولویت ممکن می‌باشد، قرار داده است و تجارت سنسورهای تصویری را در اولویت اول قرار داده است. پس جای تعجبی نیست که سونی به عرضه متناسب با تقاضای بازار (مخصوصا بازار چین) نمی‌رسد و از این طریق سونی بیش از یک میلیارد درآمد داشته است که این باعث کاهش بیشتر بدهی‌های شرکت شده است.

نظر خود را به اشتراک بگذارید