پروژه اف آی گوگل

پروژه Fi سرویس جدید گوگل برای شبکه‌های موبایلی

نویسنده: سایر مطالب

پروژه Fi جدیدترین سرویس گوگل با همکاری شرکت‌های مخابراتی در آمریکا می‌باشد. در این پروژه گوگل، بزرگترین موتور جستجوی جهان با همکاری شرکت‌های مخابراتی مانند T-Mobile و Spirint مشغول کار بر روی شبکه موبایلی می‌باشد. گوگل به وسیله پروژه Fi قصد دارد تا برای استفاده کننده‌گان از گوشی و تبلت‌های نکسوس که ابتدا با نکسوس 6 شروع خواهد شد، سهولت در تماس و پوشش داده را با هزینه کم فراهم سازد.

استفاده از سرویس جدید کمپانی گوگل به صورت ثبت نامی و در صورت تمایل کاربر خواهد بود که هزینه‌ای معادل 20 دلار در ماه را برای ثبت نام کننده در پی خواهد داشت. مزیت‌هایی که به ازای 20 دلار پرداخت شده به کاربر تعلق می‌گیرد، استفاده از اتصال رایگان وای‌فای در هر جای ممکن، تماس نامحدود داخلی در آمریکا، پیام کوتاه نامحدود بین المللی و پوشش دیتا در بیش از 120 کشور در دنیا خواهد بود.

پروژه Fi با همگانی شدن می‌تواند علاقه و تمایل خریداران گوشی و تبلت را به سمت محصولات گوگل بیشتر سوق دهد. سرویس جدید گوگل با کاهش قیمت‌هایی که در زمینه شبکه‌های موبایلی و ارتباطات دارد، می‌تواند تهدیدی جدید برای دیگر شرکت‌ها از جمله AT&T و Verizon باشد. با توجه به اینکه این سرویس اکنون در فاز آزمایشی قرار دارد، باید منتظر اخبار بیشتری از شکست یا موفقیت این پروژه بمانیم.

نظر خود را به اشتراک بگذارید