اندروید موفین 6

Muffin نسخه بعدی سیستم عامل اندروید !؟

نویسنده: اخبار ۱ نظر

اندروید Alpha، اندروید Beta، اندروید Cupcake، اندروید Donut … اندروید KitKat و حالا اندروید Lollipop. علاوه بر اینکه همه نام‌هایی که گوگل برای نسخه‌های اندروید انتخاب کرده، اسم‌های جالبی هستند اما رابطه ساده‌ای نیز با هم دارند. اگر دقت کرده باشید، ترتیب این اسم‌ها به ترتیب حروف الفبا است. این بدین معنی است که که نسخه بعدی اندروید، یعنی اندروید 6 با حرف M شروع خواهد شد.

حرف M مانند کلمه Muffin که برای اندروید 6 پیش‌بینی شده است. اخباری از نسخه بعدی اندروید به تازگی منتشر شده که خبر از دو ویژگی جدید و بسیار جالب می‌دهد. Multi-Window و Quick Reply، ویژگی‌های جدید Android 6 خواهد بود.

ویژگی Multi-Window یا همان چند پنجره، روی برخی از گجت‌های سامسونگ و ال‌جی بکار گرفته شده بود. با استفاده از این ویژگی در اندروید موفین، می‌توانید همزمان دو یا چند اپلیکیشن را روی صفحه نمایش داشته باشید. البته این ویژگی نیازمند صفحه نمایش بزرگتر است که در فبلت‌ها و تبلت‌ها فراهم است.

ویژگی دوم، Quick Reply است که همانطور که از اسمش معلوم است، نوتیفیکیشن‌هایی که نیازمند عکس‌العمل کاربر هستند، به راحتی و بدون باز کردن نوتیفیکیشن، جواب داده می‌شوند.

البته این دو ویژگی، تنها تغییرات جدید Android 6 Muffin نخواهد بود و طبیعتا چندین افکت جدید و انیمیشن به آن اضافه خواهد شد.

نقد Muffin نسخه بعدی سیستم عامل اندروید !؟

  1. آموزش فارسی طراحی سایت می‌گه:

    امیدوارم که از نظر امنیت و سرعت خیلی بهتر بشه

نظر خود را به اشتراک بگذارید