Olympus Air لنز همراه اسمارت‌فون‌ها

Olympus Air، لنز همراه برای اسمارت‌فون ها

شرکت ژاپنی المپیوس، از شرکت‌هایی است که سال‌های زیادی در زمینه تولید تجزیهات تصویر‌برداری و اپتیک فعالیت دارد. به تازگی این کمپانی به معرفی محصولات جدیدی پرداخته که یکی از آنها Olympus Air نام دارد.

در واقع Olympus Air، لنز دوربین همراهی است که از لوازم جانبی اسمارت‌فون ها محسوب می‌شود. این لنز، به راحتی بر روی اسمارت‌فون‌ تعبیه شده و از طریق Wireless با گوشی‌تان ارتباط برقرارمی‌کند. همچنین المپیوس ایر از لنز 16 مگاپیکسلی در کنار آخرین نسخه از برنامه پردازشگر خود یعنی TruePic VII، اسلات microSD و دکمه شاتی که روی بدنه این لنز قرار دارد، بهره می‌گیرد.

از دیگر امکانات این محصول کمپانی المپیوس، امکان اشتراک گذاری آنی عکس‌های گرفته شده و ویرایش این عکس‌ها با اپلیکیشن اختصاصی این لنز و یا هر اپلیکیشن دیگر، می‌باشد.

کیفیت عکس‌های گرفته شده بوسیله اسمارت‌فون‌ها، به خاطر لنز و سنسورهای جمع و جور، محدودیت‌های زیادی دارد. اما لنزهای همراهی همچون Olympus Air، با توجه به استفاده از لنزها و سنسورهای مناسب، داراری محدودیت‌های لنزهای اسمارت‌فون‌ها نیستن. همانطور که اشاره شد، المپیوس ایر با بهره گیری از لنز 16 مگاپیکسلی، قابلیت عکس‌برداری در محیط‌ های کم نور را دارد. از حافظه داخلی microSD پشتیبانی می‌کند و دارای باتری جداگانه‌ای می‌باشد. فوکوس بسیار سریعی دارد که به راحتی و با لمس کردن صفحه نمایش گوشی انجام می‌گیرد. هر شات در عرض 1/16,000 ثانیه گرفته می‌شود. بدنه لنز امکان زوم دیجیتال تا سه برابر را برایتان فراهم می‌کند، اما به منظور کم نشدن کیفیت عکس‌ها، استفاده از زوم اپتیکال پیشنهاد می‌شود.

Olympus Air، قابل نصب بر روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS می‌باشد. همچنین برای این لنز، 8 اپلیکیشن کاربردی در نظر گرفته شده که امکاناتی از قبیل ایجاد افکت، اشتراک گذاری، کلیپ سازی و … را برایتان فراهم می‌کند.

متاسفانه تا به اینجای کار هنوز هیچ خبری راجع به عرضه این محصول در بیرون از ژاپن به گوش نرسیده است. قیمتی که برای این محصول در نظر گرفته شده 289 دلار می‌باشد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید